Paylaş
">

ANKET

Partili Cumhurbaşnalığı sistemine geçmek istiyor musunuz ?

Loading ... Loading ...

Reklam Alanı

İlginç bir portre; İsmail Gökgöz

İlginç bir portre; İsmail Gökgöz

Kendisini ciddi anlamda ilk defa Kardemir Limanı gündeme geldiğinde dinlediğim bu inatçı kişilik Filyosun açmazları üzerine ve bu açmazların nasıl çözüleceğine ilişkin ilginç fikirleriyle  her zaman  dikkatimizi çekmiştir..Bu köşede kendisiyle yaptığımız ve sizlerin de ilgiyle okuyacağınız bir röportaj yaptık kendisiyle.Bu röportajı sizlerle paylaşmak istiyorum. Arslan Özkan:İsmail abi,bize kısaca kendinizden bahseder misiniz? İsmail Gökgöz:Ben 1962 Filyos-Öteyüz […]

12 Mart 2013 Salı - 5757 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Kendisini ciddi anlamda ilk defa Kardemir Limanı gündeme geldiğinde dinlediğim bu inatçı kişilik Filyosun açmazları üzerine ve bu açmazların nasıl çözüleceğine ilişkin ilginç fikirleriyle  her zaman  dikkatimizi çekmiştir..Bu köşede kendisiyle yaptığımız ve sizlerin de ilgiyle okuyacağınız bir röportaj yaptık kendisiyle.Bu röportajı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Arslan Özkan:İsmail abi,bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

İsmail Gökgöz:Ben 1962 Filyos-Öteyüz doğumluyum.İlk ve orta öğrenimimi Filyosta okudum.Daha sonra Zonguldak Endüstri Meslek lisesi Elektrik bölümünü bitirdim.

Arslan Özkan: Fakat ben senin hiç elektrikçilik mesleği ile ilgili bir işini görmedim.

İsmail Gökgöz: Haklısın. Meslek lisesini bitirmiş olmamıza rağmen ağırlıklı olarak özel şirketlerde değişik pozisyonlarda çalıştım.Özellikle bacasız sanayi adı verilen turizm sektörü ekmeğimi kazandığım sektör oldu.Yurt dışında oteller,casinolar,restoranlar ve gece kulüpleri çalıştığım alanlardı.

Arslan Özkan: Bursayı ziyaret ettiğim zaman sizinle Filyos ile ilgili yapılabilecek şeyleri konuştuğumuzda bana şarapçılık işinden bahsetmiştiniz.Bu gün o fikirlerinizi hayata geçirmek için adımlar attığınızı görüyorum.

İsmail Gökgöz: Haklısın.O sohbette bahsettiğim şeyleri artık hayata geçirmeye başladım. Boğazkere ve Öküzgözü üzümlerinin Karadeniz bölgesine uygun olduğunu öğrendim ve bu üzüm fidanlarından bir bağ oluşturdum.Bu üzüm türlerinin Filyos’ta yetişip yetişmeyeceğini bekleyerek göreceğiz.

Arslan Özkan: Ayrıca yapmış olduğunuz ev yapımı şarabın da tadına bakıldığında oldukça da lezzetli olduğu görülüyor..Bu  şarabı hangi üzümden yaptınız?

İsmail Gökgöz: Geçen yaz ağustos ayında kendi bahçemizden topladığım ve yöremizde yetişen, adına çilek üzümü denilen siyah renkteki üzümlerden yaptığım şaraptı o.Oldukça güzel ve farklı bir aroması vardı.Beğenilmesine sevindim.Bu yaklaşık olarak 100 litre olan şarabı dostlarıma ikram etmekten büyük bir keyif aldım.

Arslan Özkan: Bu şarap işini ciddi anlamda ticari bir ürün olarak ne zaman üretmeyi düşünüyor musunuz?

İsmail Gökgöz: Bu üç yıllık bir süreç alacak.Şimdilik yaptığım denemeler bu işi üretim olarak başarabileceğimi gösterdi.Şimdi de ticari üretim yapabilmek için bürokratik ve yasal adımlar nelerdir onları araştıracağım.

Arslan Özkan: Daha başka araştırmalarınızda celebrity sex var mı acaba?

İsmail Gökgöz: Evet,var.Özellikle az sermaye ile çok kazanç elde edilebilecek gıda üretimine ilişkin bir araştırmam daha var.Şimdi o araştırma için Nisan ayında İstanbul’a giderek araştırma yapıp kurs alacağım.Bu kurs sonunda mantıklı bulursam o projeyi de hayata geçirmek istiyorum.

Arslan Özkan: Bu projenin ne olduğunu öğrenebilir miyiz?

İsmail Gökgöz: Bunu şu an açıklayamam.Nedeni de ticari sır değil.Başarılı olup olamayacağımı bilemediğim için açıklayamıyorum.Şarap işi gibi başarılı olursa onu da sizinle paylaşacağım.Buna hiçbir şüpheniz olmasın.

Arslan Özkan: Bu öğrendiğiniz bilgileri Filyos halkı ile paylaşmayı düşünüyor musunuz?

İsmail Gökgöz: Ben Filyos aşığı bir insanım.Beldemi ve insanlarını çok seviyorum ve doğduğum topraklarda beldemiz insanlarıyla sohbet etmekten büyük keyif alıyorum.Beldemiz Cumhuriyet döneminde çok mutlu günler yaşamıştır.Özelleştirme furyasından sonra çok ciddi bir ekonomik gerileme yaşamaktayız.Haliyle ekonomik anlamdaki sıkıntılar tüm beldeyi olumsuz etkilemekte ve insanları karamsarlığa itmektedir.En büyük arzum beldemizin ekonomik anlamda çok ciddi bir ilerleme kaydetmesidir.Bunun için ben elimden ne gelirse yapmaya çalışacağım.Öğrendiğim tüm şeyleri belde insanlarıyla paylaşacağım.Buna şüpheniz olmasın.

Arslan Özkan: Aslında insanlar öğrendiklerini gizleyerek oradan kazanç elde etmeyi düşünürler.Siz neden böyle yapmıyorsunuz?

İsmail  Gökgöz: Ben bu konularda çok farklı düşünüyorum.Şarköy şarapçılık üzerine çok ilerlemiş bir bölge ve tüm bölge insanı bununla ilgilenerek ciddi bir gelir elde etmektedirler.Bizde eğer belirleyeceğimiz dallarda ciddi adımlar atar ve bunları beldemizde yaygınlaştırırsak oldukça önemli gelirler elde edebiliriz.Mesela sahillerimizde şu an dört adet rakı-balık restaurantları var ve beldemizin tanıtımında önemli rol oynamaktadır.Her restaurant kendi çapında önemli gelirler elde etmektedir.Beldemiz bu restaurantların sayesinde rakı ile beraber balık yenebilecek müstesna yer olarak anılmaktadır.Ayrıca restaurant sahibi işletmecilerimizin nezih müşterilere hizmet etmesi bu alanda da beldemizi seçkin bir yere getirmiştir.Beldemizin tanıtımında oldukça başarılı olan bu işletmecilerimizi tebrik etmek gerekir.Sahilde restaurant sayısı çoğalsa bile her işletmecinin daha fazla kazanacağına inanıyorum. Yalnız eğlence ve yemek sektöründe değil hizmet sektörünün değişik alanlarında da faaliyetleri genişletmek gerekir.Bu konularda belediyenin atacağı çok adımlar var.Faaliyet alanları gelişip bilgi paylaşıldıkça her kesin kazanacağını hep birlikte göreceğiz.

Arslan Özkan Siz beldemizde gerçekten turizmden gelir elde edilebileceğine inanıyor musunuz?

İsmail Gökgöz:Bir zamanlar mevcut belediye başkanımız sayın Ünal’da buna inanmıyordu.O nedenle sanayiye yönelelim diyordu.Şimdi ise turistik gelir elde edilecek yatırımlara yöneliyor.Örneğin sahilde bir arsayı alma girişiminde olduğunu duyuyoruz.Belkide almıştır bile.O arsayı ufak bir butik otel olarak değerlendireceğini ve alt katını da rakı-balık restaurantına çevireceğini düşünüyorum.Dilerim öylede yapar.Bunun beldemize yararı olacağını düşünüyorum.Ama eski otelin hala da yeniden inşa edilmemesini de büyük kayıp olarak görüyorum. Bu iş çok uzadı.Konu ile ilgili belde halkını sayın Ünalın basın yoluyla bilgilendirmesini de şahsen bekliyorum.Zaman çok kıymetli ve gençlerimiz yetişiyor.Bunlara iş alanı yaratmamız gerekiyor.

Arslan Özkan :Bu hoş sohbet için size çok teşekkür ediyorum.

İsmail Gökgöz: Ben de sana teşekkür ederim.Bu naçizane düşüncelerimi kamuoyu ile paylaşmama yardımcı olduğun için.

Comments

comments

2 Responses to “İlginç bir portre; İsmail Gökgöz”

  1. candan kalkan says:

    dilerim başarılı olursun .. seni canı gönülden destekliyorum.

  2. ismail gökgöz says:

    Teşekkürler Candan.

Leave a Reply

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül